Videodermatoskopia

Co roku w Polsce diagnozuje się kilkadziesiąt tysięcy nowotworów skóry. W naszym gabinecie wykrywamy wczesne postaci czerniaka i inne nowotworowe zmiany skórne. Używamy do tego najnowocześniejszej technologii łączącej klasyczną dermatoskopię z elektronicznym przetwarzaniem obrazu. Połączenie metody tradycyjnej z innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi umożliwia właściwą diagnozę zmian chorobowych skóry.
https://chirurgiaonkologiczna.bialystok.pl/wp-content/uploads/2018/03/MC1000_Cases_14393.jpg
https://chirurgiaonkologiczna.bialystok.pl/wp-content/uploads/2018/03/MC1000_Cases_14400-1.jpg

Videodermatoskopia

Title:

Description:

Videodermatoskopia

Badanie Videodermatoskopowe to nieinwazyjna, niebolesna metoda polegająca na oglądaniu znamion za pomocą specjalistycznej kamery. Pozwala na wykrycie czerniaka i innych nowotworów skóry u dorosłych jak i u dzieci. W trakcie badania lekarz przykłada do zmiany obiektyw kamery i fotografuje zmianę. Obrazy wyświetlane są na ekranie komputera. Dzięki nowoczesnej technice analizowany obraz jest przetwarzany przez specjalistyczne oprogramowanie co ułatwia typowanie zmian do usunięcia. Badanie kończy się raportem, który można zarchiwizować w systemie gabinetu, nagrać na pendriva czy wysłać na wprowadzony adres e-mail. Czas badania zależny jest od ilości znamion i w przypadku bardzo dużej ich ilości może trwać do godziny.

Fotofinder Vexia

FotoFinder Vexia to precyzyjne urządzenie z wbudowanym oprogramowaniem sztucznej inteligencji. W porównaniu do klasycznej dermatoskopii w której interpretacja zmian oparta jest na subiektywnej ocenie lekarza jest on cennym wsparciem w postawieniu prawidłowej diagnozy. Dzięki najnowszym rozwiązaniom technologicznym FotoFinder zapewnia wysoką jakość oceny skóry pacjenta w identyfikacji oznak czerniaka i innych niebarwnikowych nowotworów skóry. Zaawansowane kamera umożliwia wykonywanie badania w powiększeniu do 120 razy, a automatyczne procedury elektronicznej obróbki obrazu Full HD wspomagają diagnozować zmiany skórne tak wczesne jak tylko jest to możliwe.

Wykorzystywany system skanowania i mapowania zrewolucjonizował kontrolę skóry w czasie rzeczywistym jak i w perspektywie miesięcy czy lat. Wbudowana funkcja porównania obrazów umożliwi ocenę znamion w czasie co stanowi jedną z wielu unikalnych wartości tego urządzenia. Videodermatoskop zapewnia możliwość archiwizacji badań jak i ich przenoszenie na nośniki elektroniczne pendrive co jest kluczowe dla kontroli zmian skórnych w czasie. Precyzyjny sposób skalowania: pomiaru obwodu, symetrii, wypukłości, automatyczne wyliczenia proporcji, identyfikacja kolorów w oparciu o opracowane algorytmy praktycznie wyklucza błędną interpretację i jest niemożliwa w ocenie klasycznego dermatoskopu.
Wykonaj badanie kiedy zmiany…

 • Właśnie się pojawiły

 • Szybko rosną

 • Krwawią lub towarzyszy im świąd

 • Mają niejednolity kolor, nierówne brzegi

 • Zmieniają kształt

 • Mają powyżej 5 mm średnicy


Badanie dedykowane jest dla:

 • Pacjentów obciążonych nowotworami skóry, po ich wcześniejszym leczeniu ryzyko zachorowania na kolejny nowotwór skóry wzrasta o około 10%.

 • Dla osób z rodzinnym występowaniem nowotworów skóry, podłoże gentyczne odpowiedzialne jest za około 5% wzrost ryzyka zachorowania w kolejnym pokoleniu.

 • O jasnym fenotypie skóry: rasa biała, blond lub rude włosy.

 • Pacjentów z mnogimi znamionami, z minimum pięcioma znamionami o wielkości powyżej 6 mm.

 • Pacjentów z zespołem znamion atypowych, 50 znamion o średnicy powyżej 2 mm.

 • Z obecnymi znamionami wrodzonymi.

 • Dla korzystających z solarium i częstych kąpieli słonecznych.

 • Pacjentów w trakcie leczenia immunosupresyjnego.
Jesteśmy obecni

Chirurgia_onkologiczna_logo

Jesteśmy obecni